Aanmelden voor deze sessie
Renzo Veenstra, hoofdredacteur Omroep Brabant
Datum: donderdag 15 oktober 2026
Tijd: 12:00 - 13:00 uur
Locatie: Alle sessies vinden via online plaats.
Totaal aantal plaatsen: 25
Beschikbare plaatsen: 22
Meld je hieronder direct aan
Heb je al een account? Log in en meld je direct aan voor deze sessie.
Renzo Veenstra, hoofdredacteur Omroep Brabant
Wanneer is een onderwerp interessant voor een regionale nieuwsredactie? Wat moet een verhaal hebben om veel Brabanders aan te gaan? En wanneer is een deskundige, initiatiefnemer of ervaringsdeskundige interessant voor de redactie?
Renzo Veenstra is sinds november 2017 hoofdredacteur van Omroep Brabant. Daarvoor was hij hoofdredacteur van Omroep West. Ook werkte hij als eindredacteur en nieuwslezer bij het ANP, verslaggever bij 2Vandaag en TROS Radar en eindredacteur bij VARA Kassa.
Omroep Brabant volgt dagelijks wat er speelt in de provincie en brengt nieuws via de website en app, radio, televisie, sociale media en podcasts. Via Brabant+ kunnen kijkers programma’s, series en documentaires terugkijken en live naar radio en televisie kijken.
Tijdens deze Medialunch spreken we over de keuzes die op een regionale nieuwsredactie worden gemaakt. Waarom krijgt het ene onderwerp wel aandacht en het andere niet? Hoe belangrijk is een duidelijke Brabantse invalshoek? En hoe kun je als deskundige een ontwikkeling, onderzoek, initiatief of opvallend signaal onder de aandacht brengen?
Tijdens deze interactieve Medialunch behandelen we onder meer de vragen:
- Wat maakt een onderwerp interessant voor Omroep Brabant?
- Wanneer is een verhaal relevant voor een groot deel van de provincie?
- Welke rol spelen actualiteit, herkenbaarheid en maatschappelijke gevolgen?
- Wanneer zoekt de redactie een deskundige of ervaringsdeskundige?
- Moet een expert zelf uit Brabant komen?
- Hoe kun je een onderzoek, initiatief of ontwikkeling bij de redactie onder de aandacht brengen?
- Via welk kanaal en op welk moment kun je de redactie het beste benaderen?
- Welke informatie heeft een journalist nodig om snel te kunnen beoordelen of een onderwerp bruikbaar is?
- Welke fouten worden vaak gemaakt bij het benaderen van een regionale redactie?
- Hoe bepaalt de redactie of een verhaal geschikt is voor online, radio, televisie, een podcast of sociale media?
- Wanneer kan een regionaal verhaal ook landelijke aandacht krijgen?
Renzo Veenstra geeft in deze Medialunch een kijkje in de afwegingen achter de schermen en beantwoordt de vragen van deelnemers.
Anderen over de Medialunches:

(100+ Google reviews)
"Geweldig inzicht gekregen in waarom sommige mensen wel en niet bij de media aan tafel zitten. Tijdens de medialunch van vandaag de inzichten van de chef binnenland van de NOS. Dank voor een inspirerende en onderhoudende lunch VIDM!!"
- Tessa Augustijn
"Zo fijn dat deze lunches worden georganiseerd, Janneke is een fijne gastvrouw, de onderwerpen zijn interessant en de vragen verhelderend, eerlijk en informatief. Echt een aanrader om een keer mee te doen, makkelijk vanuit jouw werkplek of luie stoel.."
- Berthe V
"Elke medialunch is als een klein feestje waarin je alle tools, tips en waardevolle informatie uit kunt halen om jouw missie de wereld in te brengen. Na de Medialunch van afgelopen week heb ik nu contact met twee regionale omroepen. Echt super blij mee!"
- Esther Groenewegen-Jonker
"Goede ervaring met de medialunch. Ik heb meer richting gekregen in het proces om aandacht te krijgen van journalisten voor topics die me raken, als mens, als profesional."
- Joost Jong
"Zo'n anderhalve maand geleden ben ik lid geworden van VIDM. En wat ben ik blij dat ik die tip heb gekregen van mijn redacteur! Ik heb al diverse medialunches beluisterd, onder andere die van Claudia Straatmans, Sara van Gorp, Merel Brons en vandaag Helene van Santen. Alle tips en tricks die tijdens de lunch worden gegeven zijn zo ontzettend waardevol. Daarnaast heb ik meerdere malen contact met Janneke gehad en heeft ze me heel goed kunnen helpen. Ik raad iedereen aan lid te worden van VIDM als je meer wilt weten over de uitgeefwereld, perscontacten zoekt of op zoek bent naar goed advies!"
- Danielle Disser
"Janneke weet precies wat ze doet! Ze zet je in actie met haar kennis en enthousiasme. Daarnaast nodigt ze sprekers uit die waardevolle informatie geven. Origineel, creatief, sturend én flexibel probeert Janneke iedereen naar het juiste podium in de media te leiden. VIDM / de Medialunch is absoluut een aanrader!"
- Ella de Jong
"Fantastisch en zeer nuttig platform en community als je vaker in de media wilt verschijnen. Janneke van Heugten is zéér kundig, zéér gedreven, zéér enthousiast en maakt er altijd iets moois en nuttigs van; veel medialunches met redacteuren van verschillende media, maar ook veel andere kennissessies."
- Machiel Hoek