1

Na afloop ontvang je

Ga goed voorbereid de media in. Oefen eerst een interview.

Je weet veel over je onderwerp. Maar een goed media-interview vraagt iets anders dan alleen veel kennis.

Kun je snel tot de kern komen? Leg je jouw onderwerp begrijpelijk uit? Weet je op het juiste moment een concreet voorbeeld te geven? En wat gebeurt er als een journalist kritisch doorvraagt?

Dat kun je vooraf oefenen.

Tijdens een persoonlijk oefeninterview van 60 minuten via Zoom interviewt publiciteitsstrateeg Janneke van Heugten je over drie concrete deelonderwerpen binnen jouw expertise. Ze stelt vragen zoals een journalist dat zou doen en vraagt door op je antwoorden.

Zo ervaar je hoe je reageert tijdens een interview en ontdek je wat al goed gaat en waar je nog scherper kunt worden, zonder dat er meteen een artikel, podcast of uitzending vanaf hangt.

Na afloop krijg je feedback op je interviewstijl én de volledige opname mee.

  • de volledige video-opname;
  • het audiobestand;
  • het volledige transcript;
  • een analyse van je interviewstijl;
  • concrete verbeterpunten voor volgende interviews.


€195 excl. btw

 PLAN MIJN OEFENINTERVIEW 

Zo werkt het

Na het inplannen ontvang je een voorbereidingsdocument. Daarin geef je jouw onderwerp door met achtergrondinformatie en kun je een specifieke aanleiding voor het interview aangeven.

Van Heugten gebruikt je antwoorden om het gesprek voor te bereiden. Vervolgens word je 60 minuten via Zoom geïnterviewd.
Na afloop ontvang je de opname, het transcript en je persoonlijke interviewanalyse.

Veel ervaring met media en persoonlijk betrokken

De aanpak van Janneke van Heugten heeft zich de afgelopen jaren bewezen. Het succes ligt in de jarenlange ervaring met de redacties van allerlei media zoals radio, televisie, kranten en vakbladen in combinatie met het netwerk binnen verschillende kennis- en vakgebieden. 

Janneke is als geen ander in staat een brug te slaan tussen kennis en publiciteit. Beide partijen hebben waarde voor elkaar en Janneke weet die waarde te herkennen en te verbinden. Ze gaat op zoek naar hetgeen jou als expert bijzonder maakt en waarmee jij je kan onderscheiden van anderen.

Overweeg je VIDM Impact?

Dan is het goed om dit te weten voordat je het oefeninterview los boekt.

Voor nieuwe VIDM Impact-leden is het oefeninterview al onderdeel van het lidmaatschap.

Binnen Impact gaat Van Heugten na het gesprek verder met de inhoud. Op basis van je voorbereiding en het interview werkt zij je persoonlijke mediaprofiel en mediaplan uit. Daarin worden onder meer je mediakansen, mogelijke journalistieke invalshoeken en je profilering verder uitgewerkt. Daarnaast krijg je een jaar begeleiding.

Een los oefeninterview kost €195 excl. btw.

Een jaar Impact lidmaatschap kost €399 excl. btw, inclusief het oefeninterview, de uitgebreidere uitwerking daarna en een jaar begeleiding.

Wil je vooral oefenen en goede opnames maken? Dan kun je het interview los boeken.

Wil je ook gericht uitzoeken waarmee, wanneer en hoe je vaker in de media kunt komen? Bekijk dan eerst Impact.

Veelgestelde vragen

Moet ik me voorbereiden?

Ja, maar je hoeft geen antwoorden uit je hoofd te leren.

Vooraf ontvang je een voorbereidingsdocument. Daarmee denk je na over de onderwerpen waarover je geïnterviewd wilt worden en over wat je daarin belangrijk vindt. Korte antwoorden zijn voldoende. Janneke van Heugten gebruikt je voorbereiding om haar interviewvragen te maken.
 

Waarom werk je met drie deelonderwerpen?

Vooraf kies je drie concrete deelonderwerpen binnen jouw expertise.

Tijdens het interview stelt Janneke daar journalistieke vragen over en vraagt ze door. Zo oefen je niet één algemeen verhaal, maar drie verschillende inhoudelijke onderwerpen.

Daarbij wordt duidelijk of je snel tot de kern komt, begrijpelijk uitlegt, goede voorbeelden gebruikt en hoe je reageert op kritische vervolgvragen.

De drie onderwerpen zorgen er bovendien voor dat er in de opname verschillende inhoudelijke fragmenten ontstaan.
 

Ik heb nog nooit een interview gegeven. Is dat een probleem?

Nee. Het oefeninterview is juist bedoeld om ervaring op te doen zonder dat er direct een publicatie, podcast of uitzending vanaf hangt.
 

Kan ik het oefeninterview gebruiken ter voorbereiding op een boeklancering, onderzoek of mediaoptreden?

Ja. Geef vooraf in de vragenlijst aan waarvoor je je wilt voorbereiden. Janneke kan haar vragen daarop afstemmen.

Lanceer je bijvoorbeeld een boek, dan kun je vragen krijgen als: waarom moest dit boek er komen, wat is er nieuw aan, waarom is het onderwerp juist nu relevant, waar kunnen mensen het met je oneens zijn en wat moet er volgens jou veranderen?

Hetzelfde geldt als je een onderzoek of rapport publiceert, een campagne start of al weet dat er een interview aankomt.
 

Kan ik oefenen voor een specifiek interview dat al gepland staat?

Ja. Geef vooraf in de vragenlijst zo veel mogelijk informatie over het interview, het medium en het onderwerp. Janneke kan daar in de voorbereiding rekening mee houden en vragen stellen die je ook tijdens het echte interview zou kunnen krijgen.
 

Is dit een mediatraining?

Nee. Er wordt niet eerst uitgebreid theorie behandeld over hoe je een interview hoort te geven.

Je doet het interview daadwerkelijk. Janneke stelt vragen en vraagt door. Daarna krijg je terug wat in jouw eigen interview al goed werkt en waar je bij een volgend gesprek met een journalist op kunt letten.
 

Wat krijg ik na afloop?

Je ontvangt:

Hoe wordt mijn interviewanalyse gemaakt?

De analyse wordt met behulp van AI gemaakt op basis van criteria die Janneke als publiciteitsstrateeg vooraf heeft vastgesteld.

Er wordt onder andere gekeken naar de helderheid en lengte van je antwoorden, hoe snel je tot de kern komt, het gebruik van vaktaal en voorbeelden en hoe je reageert op doorvragen.
 

Kan ik fragmenten uit het interview gebruiken voor mijn VIDM.nl-profiel?

Ja. Op je VIDM.nl-profiel kun je drie video's plaatsen waarin je iets uit jouw vakgebied uitlegt. Daarmee kan een redactie niet alleen zien waar je deskundig in bent, maar ook hoe je spreekt en uitlegt.

Heb je nog geen geschikte opnames van mediaoptredens? Dan kun je fragmenten uit het oefeninterview gebruiken.
 

Worden de videofragmenten voor mij gemonteerd?

Nee. Je ontvangt de volledige video-opname en kiest en knipt daar zelf de fragmenten uit die je wilt gebruiken. Je kunt dit natuurlijk ook door iemand anders laten doen.
 

Kan ik de opname ook buiten VIDM.nl gebruiken?

Ja. De opname is voor jou. Geschikte fragmenten kun je bijvoorbeeld ook gebruiken op LinkedIn of andere social media.

Janneke gebruikt zelf voor de opname de Logitech C920s Pro HD Webcam en de iRig Mic HD 2. Wil je fragmenten openbaar delen, dan is het aan te raden om ook een goede webcam en microfoon te gebruiken.

Zit het oefeninterview ook in VIDM Impact?

Ja. Voor nieuwe Impact-leden is het oefeninterview onderdeel van het lidmaatschap. Binnen Impact wordt het gesprek daarnaast gebruikt als basis voor je persoonlijke mediaprofiel en mediaplan. Na het interview ontvang je binnen Impact een jaar lang begeleiding.

Een los oefeninterview kost €195 excl. btw; een jaar Impact kost €399 excl. btw.

 Ik plan los mijn oefeninterview 

 Ik lees eerst verder over Impact 

Inloggen bij VIDM


Inloggen

Wachtwoord vergeten? Herstel hier je wachtwoord