Medialunch

 

Aanmelden voor deze sessie

Renate Evers, samensteller EenVandaag NPO Radio 1
Datum: donderdag 10 december 2026
Tijd: 12:00 - 13:00 uur
Locatie: Alle sessies vinden via online plaats.
Totaal aantal plaatsen: 25
Beschikbare plaatsen: 25

Gratis: € 15,- , Start, Basis, Impact

Meld je hieronder direct aan

Heb je al een account? Log in en meld je direct aan voor deze sessie.

De bijdrage voor deze sessie is: € 15,- excl. btw, non-refundable

iDeal - Wero

Bancontact

KBC / CBC Payment

Creditcard




Ik meld mij eenmalig aan voor deze sessie (€ 15)


Ik meld mij met een Startaccount aan voor deze Medialunch, waarmee ik 12 maanden onbeperkt toegang krijg tot alle Medialunches en deze kan terugkijken wanneer ik wil.
Als welkomstcadeau ontvang ik het boek Vaker in de Media. (€ 99,-)


Inschrijven en betalen

Let op: het kan enige tijd duren voordat je wordt doorgestuurd naar de betaalpagina.

Renate Evers, samensteller EenVandaag NPO Radio 1

Direct aanmelden

Renate Evers is samensteller bij EenVandaag op NPO Radio 1. Vanuit de radioredactie werkt ze dagelijks met het nieuws van dat moment en met de keuze welke onderwerpen, verhalen en deskundigen een plek krijgen in de uitzending. EenVandaag is op werkdagen te horen van 12.00 tot 13.30 uur op NPO Radio 1.

Renate heeft een lange achtergrond in de radiojournalistiek. Ze werkte eerder jarenlang bij de NOS, waar ze sinds 2001 nieuwslezer was en ook als eindredacteur bij NOS Nieuws werkte. Ze was onder meer een van de vaste nieuwslezers op NPO Radio 5.

Tijdens deze Medialunch krijgen we een kijkje achter de schermen van een dagelijkse actualiteitenredactie. Wat maakt dat een onderwerp interessant genoeg is voor EenVandaag? Wanneer heeft een deskundige echt iets toe te voegen aan een gesprek? Hoe snel worden gasten gezocht en geselecteerd? En wat helpt – of juist niet – als je jezelf als expert onder de aandacht wilt brengen?

Tijdens deze interactieve Medialunch behandelen we onder meer de vragen:

  • Hoe bepaalt de redactie welke onderwerpen die dag in de radio-uitzending komen?
  • Waar zoekt EenVandaag deskundigen en waar let de redactie op bij de keuze voor een expert?
  • Wanneer is een onderwerp dat iemand zelf aandraagt interessant genoeg voor de uitzending?
  • Wat maakt iemand een goede radiogast?
  • Hoe kun je als deskundige zorgen dat een redactie je weet te vinden op het moment dat jouw expertise nodig is?
  • Heeft het zin om zelf contact op te nemen met de redactie, en zo ja: wanneer en hoe?
  • Welke fouten maken deskundigen of persvoorlichters bij het benaderen van een actualiteitenprogramma?
  • Hoe belangrijk zijn actualiteit, persoonlijke verhalen, onderzoek en nieuwe cijfers bij de keuze voor een onderwerp?

Wat Renate als gast extra interessant maakt, is dat ze zowel ervaring heeft aan de kant van nieuwsselectie en eindredactie als jarenlang zelf achter de microfoon heeft gezeten. Daardoor kunnen we tijdens deze Medialunch zowel praten over hoe je binnenkomt bij een redactie als over wat er vervolgens nodig is om op radio goed uit de verf te komen.

Wil je weten hoe de redactie van EenVandaag werkt en wat jij kunt doen om als deskundige eerder in beeld te komen? Meld je dan aan voor deze Medialunch met Renate Evers.

Anderen over de Medialunches: 

 (100+ Google reviews)

 

"Geweldig inzicht gekregen in waarom sommige mensen wel en niet bij de media aan tafel zitten. Tijdens de medialunch van vandaag de inzichten van de chef binnenland van de NOS. Dank voor een inspirerende en onderhoudende lunch VIDM!!"
- Tessa Augustijn

"Zo fijn dat deze lunches worden georganiseerd, Janneke is een fijne gastvrouw, de onderwerpen zijn interessant en de vragen verhelderend, eerlijk en informatief. Echt een aanrader om een keer mee te doen, makkelijk vanuit jouw werkplek of luie stoel.."
- Berthe V

"Elke medialunch is als een klein feestje waarin je alle tools, tips en waardevolle informatie uit kunt halen om jouw missie de wereld in te brengen. Na de Medialunch van afgelopen week heb ik nu contact met twee regionale omroepen. Echt super blij mee!"
- Esther Groenewegen-Jonker

"Goede ervaring met de medialunch. Ik heb meer richting gekregen in het proces om aandacht te krijgen van journalisten voor topics die me raken, als mens, als profesional."
- Joost Jong

"Zo'n anderhalve maand geleden ben ik lid geworden van VIDM. En wat ben ik blij dat ik die tip heb gekregen van mijn redacteur! Ik heb al diverse medialunches beluisterd, onder andere die van Claudia Straatmans, Sara van Gorp, Merel Brons en vandaag Helene van Santen. Alle tips en tricks die tijdens de lunch worden gegeven zijn zo ontzettend waardevol. Daarnaast heb ik meerdere malen contact met Janneke gehad en heeft ze me heel goed kunnen helpen. Ik raad iedereen aan lid te worden van VIDM als je meer wilt weten over de uitgeefwereld, perscontacten zoekt of op zoek bent naar goed advies!"
- Danielle Disser

"Janneke weet precies wat ze doet! Ze zet je in actie met haar kennis en enthousiasme. Daarnaast nodigt ze sprekers uit die waardevolle informatie geven. Origineel, creatief, sturend én flexibel probeert Janneke iedereen naar het juiste podium in de media te leiden. VIDM / de Medialunch is absoluut een aanrader!"
- Ella de Jong

"Fantastisch en zeer nuttig platform en community als je vaker in de media wilt verschijnen. Janneke van Heugten is zéér kundig, zéér gedreven, zéér enthousiast en maakt er altijd iets moois en nuttigs van; veel medialunches met redacteuren van verschillende media, maar ook veel andere kennissessies."
- Machiel Hoek

Inloggen bij VIDM


Inloggen

Wachtwoord vergeten? Herstel hier je wachtwoord